Close

Modele dysków twardych

Dyski RAM à urządzenia emulujące dyski, w których do zapisu danych stosuje się rozwiązania wykorzystujące popularne pamięci RAM, Dzięki którym Osiąga Internet się Krótki Czas dostępu i bardzo szybki transfert danych, którego wartości przepustowość oferowaną przez typowe interfejsy dla dysków twardych, Takie Jak Ultra ATA Czy Serial ATA. Dysków RAM nie należy mylić z ton est proche popularniejszymi dyskami półprzewodnikowymi (SSD): różnica polega na rodzaju pamięci krzemowej (Flash ROM vs Dynamic RAM). Dyski RAM mają mniejsze pojemności i są zdecydowanie droższe. Zasadniczą Wadą takich dysków jest Utrata zapisanych danych przy zaniku napięcia (NP. Przy wyłączeniu komputera), dlatego też stosuje się pomocnicze źródła prądu podtrzymujące pracę dysków: Wbudowane Akumulatory i zewnętrzne Zasilacze. . Te pobiene rozwaania waciwie wyczerpuj temat prdkoci obrotowej. Un co z R? Chociaż w zastosowaniach profesjonalnych i Domowych dominują dyski o rozmiarze co najwyżej 3,5 Cala à Jednak Myśli się poważnie o powrocie do dysków 5, 25 Cala. Zasadniczo komputery stacjonarne są faire Tego przystosowane (mają zatoki na Napędy 5, 25), a do laptopów byłyby po prostu nieco większe kieszenie zewnętrzne. Za powrotem do formatu 5, 25 Stoi ich pojemność-przy wykorzystaniu tych samych Technologii Można par uzyskać DWA razy tyle danych co w dysku 3,5. O Ile o powrocie jeszcze starszych dysków 8 Cali się zasadniczo nie dyskutuje, O tyle wzrod zapotrzebowania na magazynowanie danych w centrach obliczeniowych uzasadniałby taki wybór (im większy dysk tym zazwyczaj niższa Cena jednostki danych).

Wadą takiego rozwiązania jest problème ze zwiększonym hałasem oraz konieczność opracowania Technologii Produkcji, podczas Gdy ta jest opracowywana dla dysków 3,5. [8] W przeciwieństwie do dysków twardych wykorzystywanych w komputerach stacjonarnych, w laptopach montuje się mniejsze MODELE, przygotowywane w formacie 2,5-calowym. W ich oynatıcı Warto decydować się na MODELE o niskim poborze Mocy, un le także antywstrząsowym. Jak Oczywiście wiadomo, wybór tego typu urządzeń jest Niezwykle zróżnicowane. Ne Tego wszystkiego dochodzą wciąż obniżające się ceny, Dzięki czemu dotarcie do rozwiązań dire Wartościowych jest znacznie szerszy. Mimo Wszystko, czasem dire trudno zadecydować, qui z interesujących NAS dysków okaże się wyborem najlepszym. Zawsze pozostaje również kwestia jego zgodności z Naszym komputerem. Mamy nadzieję, że poniższy tekst rozwikła wszystkie poruszone wątpliwości. Obudowa chroni części napędu OD pyłu, Pary Wodnej, i innych ćródeł zanieczyszczenia. Jakiekolwiek Zanieczyszczenie głowic lub talerzy Może doprowadzić do uszkodzenia głowicy (accident de la tête), awarii dysku, w której głowica uszkadza talerz, ścierając cienką warstwę magnetyczną. Awarie głowicy mogą również być spowodowane przez błąd elektroniczny, uszkodzenie, błędy Produkcyjne dysku. .

Zalecanym rozwiązaniem jest użycie dysku SSD-ne instalowania na NIM Gier lub przynajmniej samego systemu operacyjnego, co zdecydowanie przyspieszy Działanie komputera.